Przyjęło się twierdzenie, że oleje w pielęgnacji skóry trądzikowej to samo zło. Na szczęście nie jest to do końca prawda. Nie każdy olej ma silne właściwości komedogenne, a nawet, jeśli takie wykazuje to nie każda skóra reaguje na dany olej poprzez zapchanie, zaskórniki itp. Choć komedogenność warto mieć na uwadze podczas poszukiwania „kosmetyku idealnego” lub szukania przyczyny pogorszenia stanu skóry, to trzeba również pamiętać, że reakcje skóry na dany składnik to zwykle bardzo indywidualna sprawa. Nie zawsze substancja o wysokim wskaźniku komedogenności spowoduje negatywne skutki.
Komedogenność substancji - oleje w składzie kosmetyku
Kiedy mówimy o olejach w kosmetykach pod kątem wpływu na skórę trądzikową rozpatrujemy stopień komedogenności substancji. Komedogenna substancja, czyli zaskórnikotwórcza, blokująca ujścia gruczołów łojowych, powodująca powstawanie zaskórników, stanów zapalnych oraz różnych innych niedoskonałości skóry.
Dla określenia komedogenności danego składnika została stworzona skala, która wskazuje, jaki potencjał zapychania w skali od 0 do 5 ma dany składnik. We wpisie skupiam się na olejach, które zwykle stanowią najczęstszy problem dla skór skłonnych do trądziku, zaskórników itp.
Wskaźnik komedogenności dla olejów - skóra trądzikowa
Jak oleje w kosmetykach wpływają na skórę trądzikową? Poniżej znajdziecie zestawienie najczęściej występujących w kosmetykach olejów wraz z określeniem stopnia ich komedogenności.
Spodobał Ci się mój wpis?
Zostaw po sobie komentarz i odwiedź mnie w mediach społecznościowych gdzie znajdziesz więcej ciekawych materiałów
Świetny wpis :*