Dni są coraz cieplejsze, co oznacza, że zbliża się czas, kiedy częściej będziemy chodzić na imprezy i spędzać czas do późna w makijażu. To jest też okres, kiedy po całym intensywnym dniu mamy już mniej mocy i chęci na rozbudowaną pielęgnację. Jednak nie zapominajmy o podstawie, czyli porządnym DEMAKIJAŻU. Do czego prowadzi brak demakijażu lub niedokładny demakijaż? O tym przeczytacie poniżej.
Do czego prowadzi spanie w w makijażu lub niedokładny demakijaż - zatykanie porów, wypryski i stany zapalne
Mieszanka produktów do makijażu, sebum, martwego naskórka i bakterii, które będą przez całą noc zalegać na skórze, dodatkowo dociskane do niej poprzez przykładanie twarzy do poduszki, skutecznie zatka ujścia gruczołów łojowych. Będą to doskonałe warunki do powstania stanów zapalnych w ich wnętrzu, zaczopowanie ujść widoczne będzie, jako zaskórnikowe jasne lub ciemne kropki.
Szybsze starzenie się skóry i utrudniony proces regeneracji skóry
Skóra chroni nas przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, a noc jest to czas, kiedy intensywnie się regeneruje. Jeśli w tym czasie będzie obciążona, pokryta zanieczyszczeniami, nagromadzonym przez cały dzień sebum, martwym naskórkiem, pigmentami i innymi substancjami zawartymi w kolorowych produktach do makijażu to osłabimy ten proces. Doprowadzi to do szybszego pojawienia się oznak starzenia, wiotczenia skóry, będzie ona szara i matowa.
Do czego prowadzi spanie w w makijażu lub niedokładny demakijaż - reakcje alergiczne
W kosmetykach kolorowych znajdziemy wiele substancji, które przy dłuższym kontakcie ze skórą, pocieraniu jej o poduszkę podczas snu itp. mogą powodować reakcje alergiczne, wysypki, swędzenie.
Zaczerwienienie i podpuchnięcie oczu, zapalenie spojówek, jęczmień, infekcje oczu, wypadanie rzęs i brwi
Pozostawianie na twarzy i rzęsach makijażu na noc powoduje, że do oczu mogą dostać się różne substancje i wywołać ich podrażnienie, stany zapalne i infekcje, co może później przyczynić się również do wypadania rzęs. Dodatkowo substancje zbierają się i zatykają ujścia mieszków włosowych doprowadzając nierzadko do powstania jęczmienia.
Suche, spierzchnięte usta i skóra twarzy
Poprzez zalegającą na skórze warstwę makijażu skóra nie ma możliwości regeneracji, zakłócony jest proces złuszczania, co powoduje, że będzie ona bardziej szorstka, sucha, matowa. Natomiast pigmenty zawarte w szmince pozostawionej na ustach na całą noc sprawią, że rano obudzimy się ze spierzchniętymi, wysuszonymi i spękanymi ustami.
Spodobał Ci się mój wpis?
Zostaw po sobie komentarz i odwiedź mnie w mediach społecznościowych gdzie znajdziesz więcej ciekawych materiałów
2 thoughts on “Spanie w makijażu lub niedokładny demakijaż – skutki dla skóry”